Sıkça Sorulan Sorular
Aradığını burada bulamadıysan destek ekibine ulaşmak için tıkla
 • Oyunla ilgili sorular
  • "İstanbul Kıyamet Vakti" nedir?
   • "İstanbul Kıyamet Vakti" internet üzerinden oynanan, bir Devasa Online Rol Yapma Oyunu'dur.
  • Devasa Online Rol Yapma Oyunu nedir?
   • DORYO, internet üzerinde aynı anda binlerce kişinin bir arada oynayabildiği bir oyun türüdür. Oyuncular, bir oyunun dünyası üzerinde çeşitli karakterler yaratırlar ve karakterlerinin gerektirdiği şekilde rol yaparlar.
  • İstanbul Kıyamet Vakti'nin oyun tarzı nasıldır?
   • İstanbul Kıyamet Vakti oyununda oyuncular, karakter yaratarak oyuna başlarlar. Oyuncular karakterleriyle düşman yaratıkları öldürerek veya verilen değişik görevleri tamamlayarak deneyim puanı kazanırlar. Bu deneyim puanları karakterlerinin gelişmesine ve özelliklerinin artmasına imkan verir. Oyuncular oyunda buldukları, ürettikleri ve satın aldıkları eşyaları kullanarak karakterlerini daha da güçlendirebilir. Oyuncular seviye atladıkça; alabilecekleri görevler ve yapabilecekleri işlerin sayısı artar.

    Zorlu görevlerde birlikte grup oluşturarak daha rahat ilerleyebilirler. Veya birbirlerine karşı savaşarak; birbirleriyle yarışabilirler.
  • İstanbul Kıyamet Vakti'nin oyun süresi nedir? Oyun ne zaman bitiyor?
   • DORYO'ların genel bir özelliği olan, oyunun asla bitmemesi; İstanbul oyunu için de geçerlidir. Her zaman daha iyi bir silah bulunabilir; daha güçlü bir karakter yapılabilir. Veya keşfedilecek yeni şeyler, tanışılacak yeni insanlar çıkabilir.
  • İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu'nun oyun dünyası nasıldır?
   • İstanbul Kıyamet Vakti; 1956 yılında meteor felaketine uğramış bir dünyada; İstanbul'un geleceğinde geçer. Felaketin üzerinden 51 yıl geçmiştir. Ve 2007 yılında, İstanbul günümüzde olduğundan bambaşka bir hal almıştır.
  • İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu'nda şikayetler nasıl yapılır?
   • İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu'nda T.C. Kanunlarına ve/veyahut genel ahlak kurallarına aykırı davranışlarda bulunmak kullanıcı sözleşmesinde de belirtildiği gibi cezai işlem gerektirir. Oyun içerisinde bu gibi bir duruma maruz kaldığınızda sohbet penceresinde ilgili kişinin adına sağ tıklayarak Şikayet Et seçeneği ile bildirim yapmanız yeterlidir.

    Gerekli cezai işlem uygulanacak ve sonuçlandığında size geri dönüş yapılacaktır.

  Oyun kurallarıyla ilgili sorular İstanbul Kıyamet Vakti gelişimiyle ilgili sorular
  • Oyun içerisinde hangi bölümler var? İleride başka bölümlerde eklenecek mi?
   • İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu’nun Arz ve Lodos genişleme paketiyle (Ver 4.1) Eminönü, Antrepo, Mısır Çarşısı, Labirent, Meteor Bölgesi, Sivriada, Yeraltı, Sığınaklar, Migrat ve Çemberlitaş bölgelerine ek olarak Büyük Hol bölgesi eklenmiştir.

    Ayrıca Lonca Merkezi ve bölgeler arası kolay geçişi sağlayan Topkapı Sarayı bölgesi de oyuna eklenmiştir.

    Grup Bölgeleri özel sürümüyle birlikte ayrı ayrı iki grup bölgesi (instance) olan Miğrat ve Sığınak bölümleri de eklenmiştir. Genişleme paketi Çemberlitaş Özel Sürümü ile birlikte Çemberlitaş grup bölgesi de eklenmiştir.

    Oyuna olan ilgiye paralel olarak, gelecekte yeni bölümler açılmaya devam edecektir. Yeni eklentiler için web sitemizi takip ediniz.
  • İKV oyununun kaç sunucusu var?
   • İstanbul Kıyamet Vakti Oyunu’nda şu anda 8 (sekiz) adet sunucu mevcuttur. Bunlar sırasıyla; Eminönü, Teşkilat, Beyaz Köşk, Kuklacı, Meran, Tılsım, Sancak ve yalnızca Plus üyelere özel olarak açmış olduğumuz olan Anka sunucularıdır.

  • Sunucu sayısı arttırılacak mı?
   • Oyuna olan ilgiye paralel olarak, gelecekte sunucu sayısı arttırılabilir.

  Oyun özellikleriyle ilgili sorular Üyelik ve Şifre değiştirme ile ilgili sorular
  • Nasıl yeni bir İKV üyeliği alabiirim?
   • Ana sayfa üzerindeki Üye İşlemleri linkine tıklayınız.

    Karşınıza iki seçenek gelecektir.

    E posta adresi ile üye olma;

    “E- mailiniz” alanına; kullanmış olduğunuz herhangi bir e- posta adresini giriniz. Bu e posta adresiniz artık Sobee üye adınız da olacaktır. Şifre alanına; belirlediğiniz güvenli bir şifre giriniz. Şifre (tekrar) alanına, şifrenizi tekrar giriniz

    NOT: İKV üyeliğinize ait şifrenizi e posta adresinizde kullandığınız şifrenizden farklı belirleyiniz. Eğer şifrenizi unutur yada yitirirseniz, şifreniz e posta adresinize gönderilecektir.

    Güvenlik Kodu alanına resimde görülen doğrulama kodunu giriniz. Kullanıcı Sözleşmesini okuyarak onaylayınız. Ardından Üye ol butonuna basarak İKV üyeliğinizi oluşturunuz.

    GSM Numarası ile üye olma;

    Öncelikle "Telefon ile üyelik için tıklayınız" metnine tıklayarak formu değiştiriniz. Cep Tel. Numaranız alanına aktif olan bir GSM numarası giriniz. Şifre alanına; belirlediğiniz güvenli bir şifre giriniz. Şifre (tekrar) alanına, şifrenizi tekrar giriniz

    Güvenlik Kodu alanına resimde görülen doğrulama kodunu giriniz. Kullanıcı Sözleşmesini okuyarak onaylayınız. Ardından Üye ol butonuna basınız. Gelen küçük ekrana kayıt etmiş olduğunuz GSM numaranıza; SMS olarak gelecek olan aktivasyon kodunu giriniz.

    aktivasyon mesajını alamazsanız yahut silerseniz; “Yeniden Gönder’e” basarak yeni bir aktivasyon kodu talep ediniz. Cep telefonunuza yeni üyelik yaratmanız nedeniyle kesinlikle herhangi bir ücret yansımaz!

    NOT: Her GSM numarası için günlük üç adet aktivasyon kodu talep etme hakkınız vardır. Eğer bir gün içinde üyeliğinizi aktif edemezseniz ertesi günü yine aynı GSM numarası ile Sobee üyesi olabilirsiniz.

    Gelen aktivasyon kodunu kutucuğa yazarak Gönder' e tıklayınız.

    Böylece GSM numaranız ile yeni bir İKV üyeliğiyaratmış oldunuz. Olası şifre unutma yahut yitirme durumlarında şifrenin kolayca geri alınabilmesi ve üyelik güvenliği açısından GSM numarası ile üye olmanız tavsiye olunur. Ayrıca İKV üyelikleri hakkında yaşayacağınız sorunlar için IKV Destek formumumuzdan İKV Destek Takımı'na başvurabilirsiniz.
  • Sobee'ye e posta ile üye oldum. Artık yeni bir e posta adresim mi var?
   • İKV üyeliğini e posta ile aldığınızda bu üyelik size yeni bir e posta adresi kazandırmaz. Örneğin, ikvoyuncusu@gmail.com ile İKV üyeliği yarattığınızda, yaratmış olduğunuz üyeliğe gelecek e postaları www.gmail.com üzerinden giriş yaparak görebilirsiniz.
  • İKV üyeliğime ait şifremi kaybettim ne yapmalıyım?
   • Eğer GSM numarası ile İKV üyeliğiyaratmışsanız; Masaüstü’nde[Özel isim değilse küçük harfle] yer alan İKV kısa yolundan oyunu çalıştırınız. Üyelik tipini Sobee olarak seçiniz ve OYNA 'ya tıklayınız. Gelen giriş ekranından; Şifremi unuttum seçeneğini seçiniz.Size GSM numaranız sorulacaktır. GSM numaranızı giriniz, güvenlik kodunu giriniz. Size şifreniz SMS olarak gönderilecektir. Bu SMS ücretsizdir.

    Eğer E posta adresi ile İKV üyeliğiyaratmışsanız e posta adresinizi giriniz. Ardından güvenlik kodunu giriniz ve Gönder 'i seçiniz. Şifreniz kayıt olduğunuz e posta adresine gönderilecektir.
  • İKV üyeliğimin şifresini değiştirmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
   • Masaüstünde yer alan İKV kısa yolundan oyunu çalıştırınız. Üyelik tipini Sobee olarak seçiniz ve OYNA 'ya tıklayınız.

    Gelen giriş ekranından “Şifremi Değiştir” butonunu seçiniz. Gelen giriş bölümünden şifresini değiştirmek istediğiniz İKV üyeliği ile giriş yapınız. “Yeni Şifre” alanına yeni şifrenizi yazınız. Yeni Şifre(Tekrar) alanına yeni şifrenizi tekrar yazınız. Güvenlik Kodu alanına resimde görmüş olduğunuz doğrulama kodunu yazınız.

    Ardından Şifre değiştir 'i tıklayınız. Eğer İKV üyeliğinizi GSM numarası ile yaratmışsanız, işlemin onaylanması için GSM numaranıza şifre değişikliği onay kodu SMS olarak gönderilecektir. Bu SMS ücretsizdir.
  • İKV üyeliği kayıt olduğum GSM numaramı kapattırdım. Karakterlerim içinde kaldı
   ne yapabilirim?
   • Karakterlerinizi yeni edinebileceğiniz bir İKV üyeliğine aktarabilirsiniz. Destek almak için IKV Destek formundan bildirim tipini üyelik yapınız.


  İKV Dükkan ile ilgili sorular Karakter Transferleri ile ilgili sorular Ceza ve Şikayet işlemleri ile ilgili sorular
  • Oyun içinde nasıl şikayet gönderebilirim?
   • Rahatsız olduğunuz kişinin yazışmasına sağ tıklayınız. Açılan menüden "Şikayet et" 'i seçiniz. Plus Paket kullanıcılarının gün içerisinde 10, Normal Kullanıcıların 3 şikayet hakkı bulunmaktadır.
  • Karakterim ceza almış nasıl bilgi alabilirim?
   • Almış olduğunuz ceza ile ilgili bilgilendirme kullanmakta olduğunuz üye hesabınıza E-Posta olarak gönderilmektedir. E-Posta adresinizde herhangi bir bilgilendirme mail'i bulunmuyorsa; İKV Destek adresine gidiniz. Bildirim tipini Ceza itiraz olarak belirledikten sonra formda sizden istenen bilgileri giriniz. Açıklama kısmına üye adınızı belirtiniz.
  • Şikayet etmek istediğim kişi oyundan çıktığı için şikayet edemedim. Nasıl şikayet edebilirim?
   • İKV Destek sayfasına gidiniz. Bildirim tipini Oyuncu hata kullanım olarak belirleyip formda sizden istenen bilgileri girdikten sonra açıklama kısmına ayrıca; Sunucu adı, Tarih, Saat (yaklaşık olabilir), Karakter adınız, şikayetçi olduğunuz kişinin karakter adı bilgilerini bizimle paylaşınız. Zorunlu olmasa da, şikayetin değerlendirilmesini hızlandırmak için oyun içinde almış olduğunuz ekran görüntülerini de bunun için ayrılmış kısımlardan yükleyebilirsiniz.
  • Şikayet ettiğim kişinin ceza alıp almadığından nasıl emin olabilirim?
   • Şikayette bulunduğunuz kişinin ceza almasıyla birlikte kullanmış olduğunuz üyeliğinize bilgilendirme E-Postası gönderilmektedir. Kimi zamanlarda birden fazla kere şikayet edilen oyuncu, gün içerisinde bir başka kullanıcı tarafından şikayet edilip ceza alabilmekte, bu gibi durumlarda gün içindeki yoğunlukta göz önünde bulundurularak benzer şikayetler silinebilmektedir. Bu gibi durumlarda oyuncu ceza almıştır, ama size bilgilendirme E-Postası gönderilmemiş olabilir. Emin olmak için ise İKV Destek formundan bize ilgili kişi ve şikayetiniz hakkında zaman bilgisi de vererek başvuru yapınız.
  • İsmi uygunsuz olan bir oyuncu şikayet ettim neden üç gün ceza verdiler?
   • Oyun içinde göndermiş olduğunuz şikayetlerde sizin yada şikayet ettiğiniz kişinin ismi görünmez. Bu yüzden İKV Destek adresine giderek bildirim tipini oyuncu hata kullanım olarak belirleyiniz. Formda sizden istenen bilgileri giriniz ve açıklama bölümüne şikayetçi olduğunuz karakter adını yazınız.

  İKV Destek Takımı'na yönelik sorular Oyun içi sorular
  • Üretim ve toplama puanlarımı yanlış dağıtmıştım. Sıfırlanması mümkün mü?
   • Evet. Üretim ve Toplama puanlarını Mısır Çarşısında GBM-0B cihazında sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için hesabınıza en az bir defa İKV Özel Sürüm (Derindeki Sır veya Çemberlitaş) kutu içerisinden çıkan Plus Paketi yüklemiş olmanız gereklidir.
  • Klanda olduğumda görev yaparken bile bana saldırıyorlar, yöneticiler neden bu konuda bir şey yapmıyorlar?
   • Klana giren bir oyuncu, klana girdiği anda diğer klandan gelecek tüm saldırıları zaman ve amaç gözetmeksizin kabul etmiş sayılır. Bu yüzden klana girerken her an her yerde saldırıya uğrayabileceğinizi hatırlayarak giriniz.

    İKV dünyası içinde Arz ve Lodos klanlarının birbirleri arasındaki kıyasıya süren rekabete bizler müdahale edemeyiz.
  • Karakterimin ismini değiştirmem mümkün mü?
   • Evet. Karakterizin adınızı dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. İKV Dükkan’da Diğer kategorisi bulabileceğiniz Karakter Adı Değiştirme Hakkı ürünü ile istediğiniz anda değişiklik yapabilirsiniz.
    Bu değişiklik sonrasında sizi Arkadaş listesine ekleyen arkadaşlarınız karakterinizi yeni adıyla görürler
  • Bazı görevleri seviyem yettiği halde alamıyorum. Ne yapmalıyım?
   • İKV'de kimi görevler zincir halinde işlenmektedir. Eğer bir görevi alamıyorsanız,Bu görevi almak için gerekli olan görevlerden birisini yapmamışsınız demektedir. Yapmanız gereken haritadaki görev veren karakterleri gezerek eksik bırakılan görevleri tamamlamaktır.

    Eğer hiçbir karakterde görev bulamazsanız Mısır Çarşısı'nda Aktar Şevket'in yanında duran GB Anı'dan sunucu tarafından otomatik verildiği için silindikten sonra bir daha alınamayan görevlerinizi alınız.
  • Üyeliklerin devri yasak mıdır?
   • Oyunda kullanmış olduğunuz üyelik, üyelik içinde bulunan karakterler ve öğeler telif hakkı ile korunmaktadır. İKV'ye katılırken onaylanan sözleşme gereğince bu öğelerin sadece kullanım hakkı üyelik sahibindedir. Sahip olunan üyelikler diğer kişilere devredilemez.


  Hata Mesajları
  • Bağlantınız kesildi.Hata Kodu: 183 mesajı alıyorum ve oyun kapanıyor.
   Neden olabilir, ne yapmalıyım?
   • Bağlantınız kesildi. Hata Kodu:183 hata mesajı bilgisayarınız ile sunucularımız arasındaki bağlantının kesildiğini ifade etmektedir. Bu hata mesajını aldığınız anda sunucu ile olan bağınız kopar. Bağlantı kaynaklı bir sorun olması nedeniyle birden fazla sebepten ötürü Hata Kodu: 183 hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Öncelikle bağlantınızı kontrol etmeniz gereklidir. Tekrar sunucuya giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

    Eğer sorunu çok sık yaşıyorsanız,

    a) Eğer modeminizin bağlı olduğu hatta bir telefonda paralel olarak bağlıysa ve splitter* kullanmıyorsanız sabit hatlara gelen her çağrıda kesilen ADSL bağlantısı bu soruna neden olur.
    b) Modem ve bağlantı kablolarının/Wireless kontrol edilmesi gerekebilir.
    c) Windows ağ ayarlarını kontrol etmelidir. Eğer konu hakkında yeterli teknik bilginiz yoksa teknik desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz.
    d) Düşük olasılık olsa da kimi durumlarda zararlı yazılımlar buna neden olabilir, bu yüzden güçlü bir güvenlik yazılımı ile bilgisayarını kontrol etmelidir.

    -Eğer tekrar sunucuya bağlanmayı denediğinde launcher** da "Sunucuya erişilemiyor! İnternet bağlantınızı kontrol ediniz.", "Sunucu ile olan bağlantınız koptu" hatalarını alıyorsa,

    a) Sunucu bir güncelleme nedeni ile kapanmış olabilir. Güncelleme nedeni ile sunucu kapanmışsa bu durum hakkında oyunculara oyun içinde launcher bülteninde *** Istanbuloyun.com bültenlerinde ve yine anasayfa üzerinde yer alan resmi forumlarda duyuru geçilir.
    b) Sunucu bir sorun nedeni ile kapanmış olabilir. İKV Destek sayfasına başvurunuz.
    c) Size ait internet bağlantısında sorun yaşanmış olabilir.
    * splitter: Telefon hattı ile modem kablosunun bağlı olduğu ve bu iki hattı birbirinden ayırarak iki hattında aynı anda kullanılmasını sağlayan aparat

    ** Launcher İKV kısa yoluna tıklandığında oyun başlamadan önce çalışan güncelleme programıdır. Sunucu seçiminden önce oyun dosyalarının güncel olup olmadığını kontrol eder, ayrıca içinde oyun ile ilgili son gelişmelerin bulunduğu bülten alanı vardır.

    *** Launcher içerisinde bulunan ve oyun ile ilgili son gelişmeleri bildiren bir bölümdür. İki bölümden oluşur. Sol bölümde konu başlıkları halinde gelişmeleri sıralarken sağ alanda kare içerisinde, sol bölümde seçilen başlığın açıklamasını barındırır.Web tabanlıdır. Eğer oyuncunun internet bağlantısı yoksa bu alanda da hata alabilir.
  • "Bağlantınız kesildi çünkü hesabınız bloklanmış" hata mesajı alıyorum ne yapabilirim?
   • Üyeliğin, oyun içerisinde sergilemiş olduğu çeşitli eylemlerden dolayı (Başka bir kullanıcıyı rahatsız etme, oyun hatasından fayda sağlama, uygunsuz karakter adı kullanma vb) oyun yönetimi tarafından sunucuya girişi süreli yada süresiz olarak engellenebilir. İKV Destek sayfasına başvurunuz.
  • "Bağlantınız Kesildi Karakteriniz Kaydediliyor...Az sonra tekrar deneyin."
   hata mesajını alıyorum ne yapabilirim?
   • Karakteriniz siz giriş yaparken başka birisi tarafından kullanılıyorsa bu hata mesajını alabilirsiniz.Derhal şifrenizi ve diğer üyelik bilgilerinizi değiştiriniz.
  • "Microsoft Visual C++ Runtime library" hata mesajını alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?
   • Yaşadığınız sorunun nedeni Microsoft C++ kitaplıklarıyla ilgili sorun yaşanmasından kaynaklanmaktadır. Buna zararlı bir yazılımın (virüs) yol açması yüksek ihtimal olmakla beraber bilgisayarınızı güncel ve sağlam bir anti virüs programı ile taratmanızı tavsiye ederiz.

    Bu hizmeti http://www.kaspersky.com/virusscanner yahut Microsoft One Care gibi olanaklardan gerekli eklentileri kurarak ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Fakat size tavsiyemiz işletim sisteminizi baştan kurmanız yönünde olacaktır.

    Bu iki işlem arasından tercihinizi yapıp işlemi tamamladıktan sonra www.microsoft.com.tr adresinde yüklemeler kısmında işletim sisteminize uygun olarak bulacağınız .Net Framework veya Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86) eklentisini yeniden kurunuz.

    NOT: Sizle paylaştığımız bu bilgi sadece tavsiye niteliğinde olup belirtilen sorunların haricinde gerçekleşen başka bir sorunun olması olasılığından dolayı kesin çözüm garanti etmez. Uygulamak tamamen kişisel tercihiniz olacaktır.
  • "Ekran kartınız Direct3D 9 desteklemediği için veya sürücüsü Driver olmadığı için oyun başlatılamıyor" hata mesajını alıyorum ne yapabilirim?
   • İstanbul Kıyamet Vakti oyunun çalışması için 3D hızlandırıcılı Pixel Shader & Vertex Shader destekli grafik kartı gereklidir. Dahili ekran kartı kullanılan ürünlerde çalışmayabilir ve bu hata mesajı ile karşılaşılabilir.

    Ekran kartınız hakkında bilgi sahibi olmak için bilgisayar özelliklerden Aygıt Yöneticisine girip buradan ekran bağdaştırıcıları seçeneğini seçtiğinizde ekran kartınızın modelini görebilirsiniz. Eğer belirtilen özelliklere sahip ekran kartına sahip olmanıza rağmen bu hata mesajını alıyorsanız, ekran kartınızın sürücüsü kurulu olmayabilir, güncel sürücü yüklü olmayabilir yada DirectX'in olmamasından kaynaklanabilir.

    Lütfen aşağıda yer alan bağlantılardan ekran kartınıza uyumlu olan güncel sürücüyü indirerek kurunuz:

    ATI | Nvidia | Intel

    DirectX'in güncel sürümünü indirmek için buraya tıklayın.
Aradığını burada bulamadıysan destek ekibine ulaşmak için tıkla
Sobee Studios

2006-2017 © Tüm hakları TTNET A.Ş.'ne aittir.

Siteyi kullanarak KULLANIM SÖZLEŞMESİNİkabul etmiş sayılırsınız.