Kullanım Sözleşmesi


İSTANBUL KIYAMET VAKTİ (Oyun), TTNET A.Ş. (TTNET) tarafından geliştirilen ve TTNET'e ait olan bir bilgisayar oyunudur. Oyun'u indirerek, deneyerek, Oyun'a üye olarak ve/veya Oyun'u satın alarak, BURADA YAZILANLARI OKUDUĞUNUZU, ANLADIĞINIZI, KULLANIM ŞARTLARI VE İLGİLİ YASALAR HAKKINDA BİLGİLENDİĞİNİZİ VE BUNLARA UYACAĞINIZI KABUL ETMİŞ OLUYORSUNUZ.

"Siz", "sizin", "sizinki" gibi terimler, üyeler, kullanıcılar yada satın alan kişiler için kullanılmaktadır. "TTNET", "biz", "bizim", "bizimki" gibi terimler TTNET için kullanılmaktadır. Bu terimlerin çoğul kullanımları da, yine adı geçen tarafları ifade eder.


1. GİRİŞ

Oyun da dahil olmak üzere ancak onunla sınırlı kalmayacak şekilde sitelerimize ait bütün içerik, materyaller, dokümanlar, bilgiler, grafikler, tasarımlar, ürünler, yazılımlar, güncellemeler, yamalar ve servisler, ilgili antlaşmalarla ve fikir / sanat eserleri kanunları ile yasal olarak korunmaktadır. Oyunun ve Oyunun sunulduğu web sitelerinin kodlarına erişmeye çalışanlar veya herhangi bir şekilde bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal edenler bunun sorumluluğu üstlenirler ve hiçbir kısıtlama olmadan işbu Sözleşmenin kabul edildiği(Oyunun indirildiği/Oyunun denendiği/Oyuna üye olunduğu/Oyunun satın alındığı) tarihte yürürlükte olan Internet, veri aktarımı, e-posta ve gizlilik ile ilgili tüm yasa ve ikincil düzenelemelere uymayı taahhüt ederler.

Oyun'un, web sitelerinin ve bunların içeriğindeki tüm materyallerin burada belirtilen Kullanım Koşulları'na aykırı kullanılması durumunda TTNET'in, web sitelerine erişiminizi ve kullanımınızı sonlandırma hakkına sahip olduğunu kabul ediyorsunuz. Üyeliğin sona ermesi halinde, Sözleşmenin sizin tarafınızdan ihlali halindeki yükümlülüklerinize ek olarak TTNET'e ait Sitelerimizden elde etmiş olduğunuz ve lisansını satın aldığınız veya almadığınız tüm materyalleri ve uygulamaları kayıtlarınızdan yok etmekle mükellefsiniz. Sitelerimizi ve Oyunu kullanma hakkınızı ve bu amaçla size verilmiş şifreleri veya size tanınmış herhangi bir başka hakkı başkalarına devredemezsiniz.


2. KULLANIM KOŞULLARI

Sitelerimizden indirilmiş Oyun, herhangi bir uygulama yada kod, dosyalar, kodla oluşturulmuş veya koda entegre edilmiş resimler, Oyunla birlikte gelen veriler, güncellemeler, yamalar ve bunlarla sınırlı olmayan Oyuna ait diğer unsurların kullanımı, burada belirtilen kullanım koşulları ile tanımlanmıştır. Oyuna ve ilgili uygulamalara erişim yada oyunun indirilmesi, size hiçbir şekilde Oyuna ve uygulamalara sahiplik veya herhangi bir fikri mülkiyet hakkı vermez.

Oyunun resmi websitesi www.istanbuloyun.com adresi ile belirlidir.

Oyuna erişim, www.istanbuloyun.com websitesinden indirilmesi ve bilgisayarınıza kurulması gereken oyun yazılımı ile yapılmaktadır. Sözü edilen yazılıma ait teknik gereksinimler websitesinde duyurulmaktadır.

Oyunu indirdikten sonra Oyun'a giriş yapabilmeniz için Oyun'a üye olmanız gerekmektedir.

Oyun, Internet üzerinden ve oyun sunucuları yardımıyla oynanan bir oyundur. Bu nedenle, Oyun'u oynayabilmek için Internet bağlantınızın aktif olması gerekmektedir. Internet bağlantılarında servis sağlayıcılardan ve/veya altyapıdan kaynaklanabilecek gecikmelerden ve/veya kesintilerden TTNET hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Oyuna giriş yapmaya çalıştığınızda o anki aktif kullanıcı sayısına bağlı olarak oyun sunucularının tamamı dolu olabilir. Sadece ücretli kullanıcılar oyun sunucularına öncelikli erişim hakkına sahiptirler.

Oyun yazılımı ve oyun sunucuları arasındaki iletişimin geriye doğru mühendislik yöntemleri ile çözülmeye çalışması, dinlenmesi, değiştirilmesi, başka sunuculara yönlendirilmesi, oyun sunucularının emüle edilmesi, başka oyun sunucularının kurulması ve/veya işletilmesi, modlar, scriptler, makrolar, hile dosyaları veya bu amaca yönelik herhangi bir dosya/program/yazılım vb kullanılarak oyunda iletişimin engellenmesi, herhangi bir şekilde iletişimin engellenmesine yol açılması, tekrar tekrar ileti göndererek yazışmayı kesintiye uğratmak, reklam amaçlı yazışma alanına benzer engelleyici/kısıtlayıcı müdahalelerde bulunmak, oyunun ya da oyunla ilgili her türlü yazılım ve donanımın taklit edilmesi, taklit edilmesine aracılık edilmesi kullanım koşullarına aykırıdır. Bu tip faaliyet içinde bulunan kişi ve kurumlar hakkında TTNET her türlü hukuki işlemi başlatma hakkında sahiptir.

Oyun içi sohbet (chat) alanlarında; reklam, terörizm ve terör örgütleri, Atatürk, bayrak, cumhuriyet, devlet, din, ırkçılık, uyuşturucu, politikacılar yada diğer tüzel hakkında yazışmalar, pornografik içerik, argo ve küfür içeren kelimelerin kullanımı ve diğer oyuncuları tacize, tehdit etmeye, diğer oyunculara hakaret etmeye yönelik davranışlar, sahte web sayfası, Truva atı, solucan, sosyal mühendislik yoluyla ya da buna imkan veren herhangi bir yolla diğer oyuncuların bilgilerini ele geçirmeye çalışmak, bilgilerin ele geçirilmesine aracılık etmek, ele geçirilen bilgileri saklamak, paylaşmak ve bunlarla sınırlı olmaksızın haksız ve hukuka aykırı her türlü davranışlar kullanım kurallarına aykırıdır. Bu tip davranış içinde bulunan kullanıcıların TTNET yetkilileri tarafından geçici ve/veya kalıcı süre ile Oyun'a erişimleri engellenebilir. Üyeler arasında yapılan yazışmaların içerik ve mahiyetinden dolayı TTNET herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Yasal zorunluluklar nedeniyle talep edilmesi durumunda, sözü edilen kişilerin kişisel bilgileri yetkili merciler ile paylaşılabilir.

Herhangi bir sebeple ve kasıt olmaksızın dahi Kullanım Koşullarının ihlal edilmesi halinde TTNET’in bu sebeple uğrayacağı her türlü hukuki, idari yaptırımdan, üçüncü kişilerce veya resmi veya özel kişi ve kurumlarca açılabilecek her türlü davadan, ileri sürülebilecek her türlü talepten sorumlu olduğunu kullanıcı kabul, beyan ve taahhüt eder. TTNET’in böyle bir durumda, söz konusu idari/adli süreç sonuçlanmadan dahi kullanıcıya rücu etme hakkı saklıdır.


3. UYARILAR

Kullanım koşulları veya diğer kurallardaki değişiklikleri içeren ama onlarla sınırlı olmayan uyarılar; e-posta, normal posta veya sitelerdeki uyarı/duyuru linkleriyle yapılabilir. Kullanım koşulları size haber verilmeden değiştirilebilir. Kullanım koşullarını periyodik olarak gözden geçirerek, uygun davrandığınızdan emin olmak durumundasınız. Ayrıca, bazı uygulama ve servisleri kullanırken, o uygulama ve servislere özel ve size zaman zaman gösterilen yada gönderilen kurallara uymak durumunda kalabilirsiniz. Bütün bu şartlar ve kurallar, bu vesileyle, burada belirtilen kullanım şartlarına dahil edilmiş kabul edilir.

TTNET'e ait web sitelerinde, TTNET'in veya üçüncü kişilerin hizmetleri hakkında reklam ve promosyonlar görüntülenebilir. Web sitemizde TTNET'e ait olmayan ve faaliyetleriyle ilgili bulunmayan diğer web sitelerine yönlendirme yapılabilir. Ziyaretçinin bu web sitelerinden herhangi birini ziyaret etmesi halinde üçüncü kişilerin kullanımında ve aitliğinde olan bu web sitelerinin politika ve uygulamalarından TTNET sorumlu değildir.

TTNET'e ait internet sitelerinde verilen bilgiler, "olduğu gibi", "mevcut olduğu şekilde" sağlanmaktadırlar. TTNET, üçüncü kişiler hakkında olanlar da dahil web sitesinde yer alan bilgilerle ilgili olarak mülkiyet, satılabilirlik, doğruluk, güvenilirlik, kesinlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.


4. LİSANS HAKKI

İndirme, deneme, satın alma ve/veya Oyun'a abone olmak, size; bireysel, münhasır olmayan, devredilmeyen ve ticari olmayan bir kullanım lisansı verir. Oyun ve uygulamaların telif hakkı kanunlarınca korunduğunu ve fikri mülkiyetinin TTNET'e ait olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu bağlamda, herhangi bir şekilde Oyunu ve uygulamaları çoğaltmamayı, alt-lisans vermemeyi, ticari olarak kullanmamayı, Oyunun, uygulamaların yada materyalin türevlerini oluşturmamayı kabul ve taahhüt ediyorsunuz.

Oyunu, logoları, markaları ve fikri mülkiyet haklarıyla korunan, TTNET'e ait olan herhangi diğer materyali değiştirmeyeceğinizi ve kötüye kullanmayacağınızı kabul ve taahhüt ediyorsunuz. Oyun ve uygulamalar Digital Rights Management (DRM) sistemince korunmaktadır. Bu sistemler, Internet'te dijital olarak satılan içeriğin fikri mülkiyet haklarının korunması için geliştirilmiştir. Herhangi bir yazılım, program, uygulama kodu veya diğer herhangi bir cihazı, uygulamayı korumak amacıyla oluşturulmuş sistemi kırmak için kullanmayacağınızı kabul ve taahhüt ediyorsunuz.


5. KİŞİSEL BİLGİLER ve GİZLİLİK POLİTİKASI

Kayıt aşamasında, sitede veya alım sürecinde verdiğiniz bilgiler ve oyununuz açılırken bilgisayarınızın sistem konfigürasyonu ile ilgili sunucumuza gönderdiği bilgiler size daha iyi bir servis temin edilmesini sağlamaktadır.

Kişisel bilgileriniz sunucularımızda yüksek güvenlik ile saklanırlar. Bu bilgiler özellikle (fakat bununla sınırlı olmamak kaydıyla) istatistiki amaçlar için kullanılmaktadır ve;

- İşlemci, işletim sistemi, ekran kartı gibi bilgiler Oyun'un daha yüksek performansta çalışmasına yönelik çalışmalarımıza yardımcı olur,
- Oyunun nasıl kullanıldığını daha iyi anlamamıza yardımcı olur,
- Sohbet ile ilgili kurallarına ihlaline yönelik şikayetlerin araştırılması ve değerlendirilmesi amacıyla Oyun içi tüm sohbetlerin kayıtları tutulmaktadır.


6. YÜKÜMLÜLÜKLERİN SINIRLANDIRILMASI

TTNET HİÇBİR ŞEKİLDE HERHANGİ BİR UYGULAMADAN KAYNAKLANAN VEYA ONUNLA İLGİLİ KAYIPLARDAN, GELİR KAYIPLARINDAN, VEYA HERHANGİ BİR ÖZEL ZARARDAN DOĞRUDAN YADA DOLAYLI OLARAK SORUMLU TUTULAMAZ. BELİRTİLEN SINIRLAMALAR, TTNET'İN BU TİP ZARARLARDAN HABERDAR EDİLMİŞ OLMASI İLE ORTADAN KALKMAZ.

OYUNUN VEYA İNTERNET SİTESİNİN KULLANIMI SIRASINDA VEYA SONRASINDA OLUŞABILECEK HERHANGİ BİR PERFORMANS ARIZASI, HATA, EKSİKLİK, KESİNTİ, KUSUR, İŞLETME VE/VEYA NAKİLDE GECİKME, BİLGİSAYAR VİRÜSÜ VE/VEYA HAT VE/VEYA SİSTEM ARIZASI SONUCU DOĞRUDAN YA DA DOLAYLI ORTAYA ÇIKAN ZARAR, ZİYAN VE MASRAFLAR DÂHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HİÇBIR ZARAR VE ZİYANDAN, TTNET VE/VEYA ÇALIŞANLARI, BU TÜR BİR ZARAR VE ZİYAN OLASILIĞINDAN HABERDAR EDİLMİŞ OLSALAR DAHİ, SORUMLU OLMAZLAR.


7. SANAL ÜRÜN SATIN ALINMASI

Oyun içinde oyunun ilerlemesi için veya oyuncuların kullanması için objeler, özellikler, skiller vs. gibi sanal araçlar (“Sanal Ürün”) satın almanız halinde, söz konusu özellikler için belirtilen ücretleri tarafınızca tercih edilecek şekilde, bildirmiş olduğunuz cep telefonu numaranızın bağlı olduğu bir sonraki faturadan veya mevcut kontörlerinizden ya da kredi kartınızdan tahsil edileceğini kabul etmektesiniz. Herhangi bir nedenle Sanal Ürünün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Sanal Ürün oyun kayıtlarınızdan kaldırılacaktır. Bu tür durumlarda TTNET’in doğrudan veya dolaylı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sanal Ürünün oyun kayıtlarına geçmesinden sonra ödemenin tahsil edildiği kredi kartının veya cep telefonu hattının tarafınızca haksız ve izinsiz olarak kullanıldığına dair 3. kişiler tarafından herhangi bir bildirimde bulunulması ve bunun kanıtlanması halinde, TTNET tarafından haksız ödemeden kaynaklı uğranılmış her türlü doğrudan ve/veya dolaylı tarafınıza rücu edilir ve bu durumda TTNET’in her türlü hakkı saklıdır.


8. YETKİLİ MAHKEMELER

Burada belirtilen kullanım şartlarına dair anlaşmazlıklarda İstanbul mahkemeleri yetkilidir.

Sobee Studios

2006-2017 © Tüm hakları TTNET A.Ş.'ne aittir.

Siteyi kullanarak KULLANIM SÖZLEŞMESİNİkabul etmiş sayılırsınız.